FILOZOFIA FIRMY

Firma a spoločnosť združili v oblasti „alternatívne zdroje vykurovania“. Spoločne sme prijali výzvu „TEPELNEJ KULTÚRY ZA SKLOM“ . Naše krby a krby vo všeobecnosti ponímame ako súčasť architektúry a kultúry bývania. Cieľom je zohľadniť Váš vkus a postaviť také krbové dielo, aby pohľad na „plamene za sklom“ bol pre Vás estetickým zážitkom a súčasne zdrojom tepla. Zážitkom z tepla, ktoré spríjemní spoločenskú atmosféru a ľudskú pohodu.
VIAC >

Kedy je vhodné frézovanie komína

Frézovanie komínov môže efektívne vyriešiť problém s komínom, ktorý vznikol z dôvodu opotrebovania, nutnosti zmeny priemeru prieduchu či typu vložky pre nové vykurovacie zariadenia alebo revíznej správy potrebnej pre uzavretie poistenia nehnuteľnosti.

Pred samotnou rekonštrukciou komína obhliadkou zhodnotíme jeho vhodnosť na úpravu frézovaním. Konzultáciou určíme ten najvhodnejší spôsob rekonštrukcie vášho komína.

Cena pre frézovanie komína od 30 EUR / b.m.

Ceny pre vložkovanie komína sa robia individuálne po obhliadke komína.
O predbežnú cenovú ponuku môžete požiadať na: krbyjurco@gmail.com 

Komínové vložky:

V ponuke máme dva základné materiály:

  • nerez 1.4404 - použitie pre plynné palivá, krby, pece do 600Co
  • nerez 1:4828 - použitie pre kotle na tuhé palivo

Štandartné priemery pri vložkovaní:

  • 150mm - hr. plechu 0,6 - 0,8 - 1,0mm
  • 160mm - hr. plechu 0,6 - 0,8 - 1,0mm
  • 180mm - hr. plechu 0,6 - 0,8 - 1,0mm
  • 200mm - hr. plechu 0,6 - 0,8 - 1,0mm

Vložky pre plynové kotle - 1.4404

Najpoužívanejším a najvhodnejším materiálom pre vložkovanie komínov napojených na plynový kotol je nerez triedy 1.4404 - X2CrNiMo17-12-2. Ide o nerezový materiál určený pre kyslé a skondenzované prostredie. Jeho menšia pevnosť a nižší obsah uhlíka vykazuje nízke zaťaženie a aj obstarávaciu cenu. Ak nastane v komíne vyhorenie pri vykurovaní drevom, nerez sa naruší a začne rozpadať. Pri plynových kotloch takéto vyhorenie nie je možné, pre iný druh splodín odvádzané v komíne.

Vložky pre tuhé palivo -1.4828

Ak vlastníte kotol vykurovaný tuhým palivom je najideálnejšie použiť trieda nerezu 1.4828 - X2CrNiMo17-12-2, alebo inak povedané žiaruvzdorná nerez. Vykazuje vysokú odolnosť pre vyhorenie až 1000 °C. Zabezpečí dlhú životnosť pred opotrebením komína a je odolná voči kyslému prostrediu akou je síra, ktorá sa uvoľňuje pri spaľovaní uhlia.

Nerezový systém, ktorý je možné podľa vyhlášky použiť pri vložkovaní komína musí byť označený všetkými informáciami, ktoré nariaďuje zákon. V opačnom prípade, nemusíte dostať na dielo revíznu správu a ani neviete aký materiál Vám dol dodaný. Značenie musí obsahovať typ nereze, výrobcu, technické parametre ocele, hrúbka atď. Naša spoločnosť realizuje zákazky výlučne z materiálov určených pre komínové systémy triedy nerezu 1.4404 a 1.4828. 

2022 © Krby Tatry